נעים להכיר

יעל, בת 48, נשואה לארז, אמא לאוהב, גיא ואגם. מטפלת זוגית ואישית.

בתהליכי הטיפול הזוגיים והאישיים אצלי בקליניקה, אני משלבת בין גישות ושיטות שלמדתי ואספתי במהלך השנים, בין כלים וידע מקצועי מעולם הפסיכותרפיה הגופנית, האימון זוגי, שיטת אימגו, החוויה הדיאלוגית ועוד.

את הקליניקה שלי הקמתי לפני כמעט 13 שנים. רוב השנים טיפלתי בירושלים, בשנים האחרונות אני מחלקת את זמני בין הקליניקה שלי בירושלים לקליניקה בתל אביב, וכן מחלקת את זמני בין טיפול בזוגות לטיפול אישי בבני זוג שהגיעו לטיפול בעצמם או בנשים וגברים אשר מגיעים לטיפול בנושאים מגוונים הקשורים לקושי רגשי, מעברים ומשברים בכל תחומי החיים.


למה טיפול זוגי? למה זוגיות?

תחום הטיפול הזוגי והנושא של זוגיות, קשר ואהבה הוא תשוקה גדולה שלי מאז ומתמיד. הדרך לשם היתה לי טבעית וברורה כבר בהתחלה. אחרי שנים של ליווי וטיפול בזוגות אני יודעת לומר שבחרתי תחום טיפול לא פשוט בכלל, אבל זה היה ועודנו ה" דבר האמיתי" עבורי.

התהליכים שאני מלווה עוברים דרך רגשות סוערים ומשברים אקוטיים שמשפיעים לא רק על הזוגיות והאהבה אלא על הבית כולו. אני מוצאת בטיפול ובתהליכים שאני מלווה את הייעוד שלי ואת מיטב האיכויות שלי. אני מלאת סיפוק מכל תהליך ומכל פידבק שאני מקבלת ממטופלים.

את העבודה הכי קשה עושים הזוגות עצמם בתהליך שלהם, אבל אני מלווה אותם שם בכל שלבי הקושי, מעודדת, מאמתת, תומכת, מלמדת ועדה לשינויים מרגשים, לתהליכים מדהימים שבחלקם הזוגות לא האמינו בכלל בתחילת הטיפול שהשינוי והריפוי אפשריים.

כילדה חיפשתי מודל לזוגיות טובה

כשאנשים שואלים אותי איך הגעתי להיות מטפלת ולמה דווקא טיפול זוגי, אני מספרת איך כבר מילדותי היתה בי סקרנות עצומה ותשוקה לדעת עוד בכל מה שקשור לזוגיות ואהבה. הייתי מרותקת מגיל קטן לדבר הזה שמחבר או מפריד בין אנשים: אהבה, תשוקה, קשר.

גדלתי בבית עם אהבה גדולה וסערה גדולה. המודל שראיתי לנגד עיני היה מודל כואב של תקשורת זוגית לא מיטיבה, לא מאושרת. אני זוכרת את עצמי מחפשת מסביב כל הזמן, מחפשת דוגמאות לזוגיות טובה, נחושה למצוא תקווה והוכחה לאהבה שעובדת, לזוגיות שאפשר לקבל ממנה השראה.

ומצאתי זוגיות כזו, במשפחתי המורחבת, מצאתי דוגמא לקשר עמוק ובריא וזו היתה עבורי השראה גדולה במשך שנים.


החיבור בין טיפול זוגי לפסיכותרפיה גופנית - לשים בצד את הידוע, ללמוד להרגיש.

כבר אחרי הצבא ידעתי שאני רוצה לטפל ורוצה ללמוד את תחום הטיפול הזוגי, לקח לי כמה שנים של חיפוש ואחרי שפרשתי מלימודי פסיכולוגיה הגעתי אל תחום האימון ואל ההתמחות באימון זוגי הרגשתי שמצאתי את המקום שלי, את השליחות שלי, את הדבר שבו אני טובה ובו נמצאת התשוקה שלי.

במהלך השנים לא הפסקתי ללמוד, צברתי עוד הכשרות ולמדתי עוד גישות לטיפול זוגי, ולבסוף הגעתי ללמוד ביוסינתזה (פסיכותרפיה גופנית). מצאתי בית, חיבור עמוק וקהילה מקצועית מרגשת. הרגשתי איך העבודה שלי בקליניקה - עם יחידים ועם זוגות - מתחברת מחדש, מעמיקה. איך סוף סוף אני יכולה לא רק לדבר עם מטופלים אלא ללמד אותם להתחבר אחד לשניה דרך הגוף, דרך החיבור העמוק לעצמם, להרגיש מה קורה בגוף, בנשימה, בלב, במחשבות וברגשות.

יש לזה השפעה עמוקה על הקשר, על החיבור, על היכולת שלכם להיות שם עבור עצמכם ואחד עבור השני. הגוף עוזר לנו לדייק את עצמנו, להתחבר לרובד עמוק יותר מהידוע, ממה שיש בראש. ממה שחשבנו. מהאוטומט שלנו.

אני נותנת בטיפול הרבה ידע, הרבה כלים, אבל מאז שחיברתי את הגישות לגוף ולפסיכותרפיה גופנית אני מרגישה שאני נותנת מתנה יקרת ערך: דרך ושפה לחיים לקשר טוב יותר עם עצמנו ועם בן ובת הזוג שלנו.

יש לנו הרבה "ידיעה" כשאנחנו מדברים על הזוגיות. אנחנו יודעים המון וחושבים על זה המון. אני רוצה שגם נרגיש. שנעבוד דרך הגוף, שנתחבר שם לכל הרבדים שלנו.

התהליכים שעברתי בעצמי

אני לא מציעה או מבקשת מכם כמטופלים שלי דברים שלא עברתי והתנסיתי בהם בעצמי. כל מה שאני מלמדת, בדקתי בעצמי על הזוגיות שלי, בדרך החיים שלי: כלי, גישה, שפה ושיעור.

אני נשואה מזה 24 שנים. בדרכי המקצועית והאישית עברתי הרבה שיעורים ושלבים. בזכות המפגש עם הביוסינתזה העמקתי לתוך הדפוסים שלי, הצרכים והמשאלות שלי - הצלחתי לפתוח חסימות, לרפא ולהיות יותר שלמה ומחוברת לעצמי.

פגשתי גם משבר זוגי במהלך ההתפתחות שלי ואז נתבקשתי להשתמש בכל הכלים והמשאבים שרכשתי במהלך השנים.

אפשר לומר שהתפרקנו ונבנינו מחדש. ובמבנה החדש של הזוגיות שלנו כל אחד מביט פנימה - אל הגוף, הרגש, המחשבה - מדייק אותם מול בן הזוג.

זו גם עיקר עבודתי עם מטופלים.

לא להיות באוטומט של המבט החוצה, של האשמה - להחזיר את המבט פנימה לגוף ולבדוק:

מה קורה לי עכשיו? למה אני זקוקה? מאיפה זה בא?

את נקודת המבט הזו אני מביאה גם לתהליך הזוגי שלכם, אני מלמדת אתכם לשאול את השאלות החשובות, להיות סקרנים במקום להיות צודקים, להפנות את המבט פנימה ורק אז החוצה, לייצר שיח, דיאלוג ולמידה הדדית.


החזון שלי לטיפול אישי וזוגי - שיח רגשי, תקשורת מיטיבה, שילוב הגוף בטיפול

לתהליכים שאני מלווה אני מביאה תשוקה לעזור, מסירות אין קץ, תחושת שליחות, וגם הרבה ניסיון, ידע וכלים טיפוליים.

אני מאמינה בעבודה זוגית ואישית שעוברת דרך החיבור פנימה, דרך החיבור לצרכים, לרגשות ולתחושות שלנו. אני בודקת לא רק את התפיסות, הדפוסים והמחשבות של המטופלים והמטופלות שלי, אלא שואלת גם על התחושות העמוקות, הצרכים, והחלומות - כי הכל חוזר לגוף, הכל מורגש בגוף.

אני מאמינה בזוגיות, אני מאמינה באהבה, ואני מאמינה שזו האחריות שלנו לעבוד על זה, לנסות, ללמוד כלים ולתרגל תקשורת זוגית מיטיבה ושיח רגשי עמוק.

אני מאמינה בתהליך אישי, לא תמיד טיפול זוגי הוא התשובה, זה ממש תלוי מה הצרכים ומה הבקשה, אני מאמינה שכאשר אנו באים לטיפול - מכל טריגר או סיבה - אנחנו מרוויחים. הזוגיות שלנו מרוויחה, הבית, ההורות, הקריירה והתנועה שלנו בעולם.

אשמח ללוות אתכם,

אשמח ללוות אותך,

יעל

x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.

WhatsApp chat